Всеукраїнський союз ветеранів АТО відкрив новий фронт


Вітаємо з першою перемогою Руху протидії наркозлочинності та розповсюдженню наркотиків ! Союзом ветеранів ініційоване обєднання зусиль організацій, що борються з наркозлочинністю і вже є перші результати.

Сьогоднішня акція під стінами МОЗу вплинула на рішення комісії, що розглядала ситуацію , що склалася з розповсюдженням кодеїновмісних препаратів. Міністр Олександр Квіташвілі на камеру пообіцяв вже завтра зустрітися з Арсеном Аваковим для вирішення цього питання. Безумовно, таке зрушення і розгляд питання на рівні міністрів говорить про те, що підкилимні засідання МОЗу по цьому питанню канули в лєту. Ця зустріч має покласти край поширенню аптечної наркоманії у нашій країні.

Нагадаємо, що 17.03.2016 під стінами Міністерства охорони здоров’я відбулася акція протидії розповсюдження наркотиків та наркозлочинності. Під час акції, чиновникам, що не підтримують заборону вільного розповсюдження кодеїновмісних препаратів, наглядно показали наслідки вживання так званого крокодилу, а також запропонували їм вколотися прямо біля входу у будівлю МОЗу. 
Рух проти наркозлочинності та розповсюдження наркотиків, в який об’єдналися члени таких організацій, як «Україна без наркотиків», «Мир без зависимостей», «Нарко-нон», інші громадські організації міста, при підтримці Всеукраїнського союзу ветеранів АТО вимагали обмежити обіг кодеїновмісних препаратів, для чого має бути впроваджено предметно-кількісний облік кодеїновмісних препаратів. Саме 17.03.2016 відбулося засідання, на якому чиновники МОЗ розглянули питання щодо введеня кодеїновмісних препаратів у перелік ліків суворої звітності. Такий вид звітності передбачає сувору документальну бухгалтерію для кайфових препаратів, наявність в аптеках окремих боксів для їх зберігання, звітність фармацевтів про рух товару і пр. По-суті, введення предметно-кількісного обліку таблеток з кодеїном рівносильно їх визнання наркотичним засобом. І, як стверджують у МВС, підстави для цього є.

Зараз найсильнішим і найнебезпечнішим став так званий крокодил. Це саморобний наркотик на базі кодеїн- або кодтерпінвмісних ліків, наприклад від кашлю, що вільно продаються в аптеках. Нескладними маніпуляціями з нього отримують неочищений дезоморфін, що за наркотичною дією переважає морфін у 20 разів, але через токсичні домішки дуже небезпечний і буквально з перших днів застосування призводить до прижиттєвого розпаду тканин — гниття. Протягом року наркоман гине.
Крокодил, ще називають наркотиком для бідних, або пролетарським, оскільки приготування його досить дешеве. Крокодиляча наркоманія набула великого поширення після 2005-го і тепер перебуває на другому місці після героїнової. 

Це одна з перших акцій новоствореного Руху. Активісти настроєні на серйозний спротив розповсюдженню наркотиків. Наразі іде робота по напрацюванню спільної взаємодії у боротьбі з розповсюдженням наркотиків по аптечним закладам і нарколабораторіям міст України!
17 Бер о 17:06