Ветеранів АТО залучили до патрулювання вулиць. Проект «Безпека життя» стартував у Бучі


В місті Буча Київської області презентували проект «Безпека життя», який запроваджується під патронатом Міністерства внутрішніх справ України.

Суть проекту полягає у запровадженні цілодобових постів охорони за безпекою правопорядку. Окрім того, запроваджуються піші патрулі, до яких будуть залучатися бійці АТО, які повернулися зі Сходу України. Також у розпорядженні патрульних будуть позашляховики, які закупили конкретно під даний проект на кошти волонтерів. В Бучі вже зараз запровадили 4 пости охорони в найбільш людних місцях, всього їх буде 5. Також на балансі у бучанських учасників проекту «Безпека життя» буде 3 автомобілі.


Як зауважив начальник поліції Ірпеня Ігор Падюк, який виступив на відкритті проекту «Безпека життя», він проводиться на добровільних засадах. «Є така тонкість, що потрібно не просто відправити людину воювати. В подальшому потрібно їм допомогти з проблемою працевлаштування та реабілітацією. Тому що ми зараз активно стикаємося з тим, коли люди, що прийшли звідти (з АТО – ред.), не можуть знайти собі роботу, не можуть влаштуватися. Я думаю, що саме цей проект дасть їм велику альтернативу. Я впевнений в його позитивному результаті», — зазначив Падюк.

Радник міністра внутрішніх справ Ілля Ківа, який також був присутній на презентації проекту, додав, що згодом проект повинен охопити всі міста України. «Для мене це основний проект, який я виношував протягов двох років. Тому що я вважаю, що сьогодні є дві основні проблеми. Перше: потрібно дати відчуття захисту нашим громадянам. І друга проблема – це працевлаштування тих, хто захищав нашу країну на Сході, ветеранів АТО. Адже їх вже зараз близько 140 000. Ми повинні дати можливість їм вернутись до нас в суспільство», — зазначив Ківа.

Окремо радник голови МВС додав, що із запровадженням цілодобових постів охорони, однозначно зменшиться кількість квартирних крадіжок, а також викрадень авто і вуличних розбірок. Щодо фінансування проекту, то Ілля Ківа зауважив, що поки він існує на волонтерських засадах. В подальшому є надія на те, що «Безпека життя» буде фінансуватися в тому числі і з бюджетних коштів. «Даний проект планується у всіх містах. Через рік ми з вами тут зустрінемося і вже відсотків на 70 ми Україну закриємо. Тому що у нас є 140 000 чоловік, які і далі готові нести службу на благо українського народу. Не на благо влади, а на благо народу», = зауважив Ківа. Самі учасники проекту, — бучанські ветерани АТО, — висловили подяку ініціаторам «Безпеки життя», оскільки участь у ньому – це реальна можливість продовжувати допомагати людям вже у мирних умовах. «Поки що ми заробітну плату за патрулювання отримувати не будемо, однак це краще, ніж повернувшись звідти (АТО – ред.), плювати у стелю», — розповідає учасник АТО Олександр. «В подальшому ми проект напевно перенесемо на місто Ірпінь, тому що це великий населений пункт, в якому є необхідність пішого патрулювання. В подальшому заплановано підключення всіх пунктів охорони порядку до системи відеоспостереження, які ми вже вводимо в обох містах (в Бучі та Ірпені – ред.). Це сильно підвищить ККД силових структур регіону», — підсумував начальник поліції Ірпеня Ігор Падюк.

22 Тра о 12:43