Відкритий лист до прокурора Київської області ЧибісоваШановний Дмитре Олеговичу !
14.08.17 р , за № 01/14 /08 ,
Вам був направлений лист про те , що на нашу думку «Чикаго» переїхало в Бучу в якому наша громадська організації діюча у сфері «захисту та адаптації учасників АТО» ,повідомляла , що в м. Буча , при отриманні земельних ділянок та будівництві буває суттєве порушення земельного , містобудівного , та іншого законодавства. Враховувалось проведення Вами 11 серпня, у прокуратурі Київської області прес-конференції щодо питань боротьби з корупцією.
Під час прес-конференції були розглянуті актуальні питання боротьби з корупцією в області і Ви , як прокурор області прокоментували також ситуацію, яка склалася за фактом привласнення бюджетних коштів в Ірпінській міській раді. Ми довідались, що прокуратура веде активні дії по припиненню кримінальних порушень посадовими особами Ірпінської міської ради .
В Ірпені , на померлу в 2013 році людину, в 2016 році було зареєстровано підприємство , яке начебто перемогло тендери на будівництво , отримувало незаконно мільйони гривень , таким чином розкрадались гроші.
Генеральний прокурор Луценко Ю.В., назвав Ірпінь «Чикаго» , за його незаконні забудови , насилля над активістами , кримінальні діяння та безкарність чиновників.
Ви запевнили , що завдяки сумлінній праці прокуратури Київської області « Чикаго» в Ірпені начебто закривається і кудись переїде.
На це ми ветерани АТО надати підказку,що «Чикаго» переїхало в м. Бучу Київської області..
Чому саме в Бучу ?
Тому що в Бучі продовжується кримінальна драма по прикладу відомого по Києву забудовника Войцеховського , який незаконно будував численні багатоповерхові будинки та продавав багато квартир в цих будинках , мешканці яких зараз мають багато проблем в судах, та фактично за свої гроші залишились без житла. Будівництво по багатьом новобудовам зупинено і недобудовані багатоповерхівки лякають людей у Києві.
Послідовником Войцеховського в Ірпені та Бучі можливо назвати відомого тіньового забудовника Віталія Ліневіча.
Забудови які були розпочаті підприємством « Ліневіч груп » одразу набрали скандального резонансу: наприклад по вул. Котляревсього будівництво і виділення земельної ділянки проводилось з порушенням законодавства. Не провели громадські слухання. Жителів приватного сектору ніхто не спитав, хочуть вони бачити багатоповерхівки в своїх дворах чи ні . Ще з 2007 року ділянка знаходилась в оренді у підприємства ТОВ “АРТ” строком лише на 5 років.
У 2010 році депутати ухвалили зміни до договору оренди й подовжили його термін на 50 років .
Забудовники незрозуміло яким чином отримали декларацію про початок будівельних робіт, датовану кінцем серпня 2013 року.
Це при тому, що генпланом, який затвердили депутати міської ради, передбачена зміна меж Ірпеня, а зміну меж населених пунктів можна затверджувати виключно з погодження Верховної Ради України.
Така ж сама ситуація склалася по вул. Тургенівській.
Як з’ясувалось, ніхто до бюджету міста не сплачував відновлювальну вартість дерев і жодних дозволів на знесення сосен забудовники не отримували.
З посиланням на інформаційний портал Моя Київщина Правда Ірпеня,інвестори житлового комплексу «Версаль парк», який будує в Ірпені Віталій Ліневич дуже занепокоєні тим , що в новобудовах по вулицях Українській, 83-б, будинках 6, 7, 8, 9 та в будинку по Тургенівській 50 , відсутня дозвільна документація; містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки, технічні умови. Договори пайової участі перед містом укладені, але не виконуються. Це невдовзі може вибухнути грандіозним скандалом. Адже ця проблема стосується 1200 родин, кожна з яких вирішуючи свої квартирні питання довірила власні кошти начебто авторитетному в Ірпені забудовнику.
В Бучі Ліневич почувається дійсно комфортно.
Як приводили приклад з померлою людиною , яка начебто заключає договори на мільйони гривень , в Бучі з*явився мабуть такий же прецедент.
Нікому невідомий пан Романенко Дмитро Сергійович , 04.06.1992 року народження який начебто законним шляхом , на виробництві , заробив декілька сотень мільйонів гривень і як заслужений пан отримав в центрі Бучі біля «Модуля» з дозволу Бучанської міської ради , в особі КП «БУЧАБУДЗАМОВНИК» вважаємо в порушення норм закону , на підставі договору суперфіцію від 11 червня 2016 року ,в строкове платне користування земельну ділянку, за адресою: Київська область, м. Буча, бульвар Л. Бірюкова, № 2 , для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку, необхідних для здійснення своєї будівельної діяльності, площа земельної ділянки 1,8000 га, кадастровий номер 3210800000:01:016:0288.
Цей договір укладений в порушення ч.1, 2 ст. 203, ч.1, 2 ст. 215, ч. 1 ст. 413 ЦК України, ч. 1 ст. 1021 ЗК України, а саме особою, яка не мала необхідного обсягу цивільної дієздатності, т.я., КП «БУЧАБУДЗАМОВНИК» не є власником земельної ділянки.
Також передача у оренду (суперфіцій) земельної ділянки здійснювалась без проведення аукціону в порядку глави 21 Земельного кодексу України.
15.11.2016 року було здійснено поділ вказаної земельної ділянки і було утворено дві нові земельні ділянки:
земельна ділянка за адресою: м. Буча, бульвар Л. Бірюкова, № 2, цільове призначення: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, площею 1,0195 га, кадастровий номер 3210800000:01:026:0288, та
земельна ділянка за адресою: м. Буча, бульвар Л. Бірюкова, № 2, цільове призначення: для будівництва та обслуговування будівель торгівлі, площею 0,7805 га, кадастровий номер 3210800000:01:026:0289.
При цьому на земельну ділянку площею 1,0195 га, було змінено цільове призначення з «для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку» на «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі».
Поділ земельної ділянки та зміна цільового призначення відбувались без відповідного рішення Бучанської міської ради, як власника вказаних земельних ділянок, а отже здійснений незаконно у порушення встановленому законом порядку та ст. 20 Земельного кодексу України.
Додаткових договорів суперфіцію на вказані земельні ділянки із Романенком Д. С., не укладалось, а отже реєстрація права користування земельними ділянки з кадастровими номерами: 3210800000:01:026:0288 та 3210800000:01:026:0289 за Романенком Дмитром Сергійовичем була здійснена незаконно.
Там ведеться велике незаконне будівництво і взагалі відбувається кримінальний злочин .
Ветерани АТО зацікавились , що це за видатна людина Романенко Д.С., за які заслуги він отримав майже два гектари землі в центрі Бучі, коли учасники бойових дій не можуть отримати і обіцяних по закону 0,1 Га., і де він міг в свої 25 років законним шляхом заробити більше сотні мільйонів гривень потрібних на будівництво багатоповерхівок. Його мабуть треба зробити почесним громадянином міста Буча.
Як з’ясувалось так званого мільйонера Романенко ніхто ні на будівництві ні в офісах не бачив , бо то мабуть і є підставна особа ,а фактично будівництво веде забудовник Віталій Ліневич , начебто на гроші крадіїв з оточення біглого Президента України Януковича В.Ф. , колишнього міністра екології Злочевського .
Живий Романенко чи ні, невідомо.
Тому 21.04.17. року в Ірпінському відділу Національної поліції по заяві ГО «Всеукраїнський союз ветеранів АТО» було розпочате кримінальне провадження № 12017110040001042 по цьому та іншим епізодам кримінальних порушень забудовниками та представниками місцевої влади . Розслідування триває ,та забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, враховуючи склад злочину та обсяг слідчих дій , не відбувається. Розслідування велось на низькому професійному рівні,дуже повільно , без повноти розслідування. Кримінальна справа направлялась на перевірку до прокуратури Київської області після скарг Генеральному прокурору, де надавались якісь вказівки, та ніхто їх мабуть не виконував. Про що ми вважали повинен був знати прокурор Київської області.
Незаконне будівництво не припинено. Бучанська міська Рада , ДАБІ Київської області , Державна служба з надзвичайних ситуацій , природоохоронні , санітарні та інші контролюючи органи мабуть з причин корупції чи злочинної бездіяльності , не реагують на численні скарги про незаконне будівництво . Вже три будинка – два по16 поверхів один більш 7 і будівництво продовжується незважаючи на те , що в Ірпіні немає необхідної пожежної машини з дробиною довжиною до 16 поверху , що забороняє будувати 16 поверхові будинки. Тобто кримінальний злочин не припиняється.
Також в тих будинках вже незаконно продають квартири громадянам,від забудовника фірми «Гранд Бурже» ,що підтверджує висновок про продовження в Ірпені кримінальної драми для громадян від забудовника Ліневіча по схемі А. Войцеховського в Києві.
В зв’язку з викладеним звертались до Вас ,з пропозицією ,згідно Ваших повноважень – організувати проведення перевірки законності надання вказаних земельних ділянок Романенко Д.С., та виконання ним , чи на його замовлення будівництва на той час.
Прийняти міри для негайного припинення порушень закону та незаконного будівництва як по м. Буча, бульвар Л. Бірюкова, № 2 , так і в м. Ірпінь забудовника Віталія Ліневича.
Таким чином зупинити переїзд фігурантів «Чикаго» з Ірпеня в Бучу.
Направляючи той лист Прокурору Київської області ветерани АТО та громадськість сподівались на те , що по вказаним фактам суттєвого порушення Закону будуть прийняті належні міри та заходи і порушення норм Закону буде зупинено.
На жаль цього не сталося. Незаконне будівництво в Бучі продовжується. Квартири продаються . Кримінальний злочин продовжується , Прокуратура та поліція разом з іншими контролюючими органами не зупиняє незаконне будівництво. Мабуть не бажають вони припинення беззаконня та повернення землі в громаду Бучі та притягнення до кримінальної та іншої відповідальності осіб порушників Закону.
Розпочате кримінальне провадження начебто забрано в Прокуратуру Київської області та вже майже два місяці не розслідується.
Такі дії працівників Прокуратури Київської області викликають занепокоєність у суспільства , дискредитують її , дають поводи вірити в чутки про існуючу там корупцію та «кришування » Вами таких забудовників як Ліневіч.
До наступного часу ми відповіді на наш лист не отримали.
Цим відкритим листом , ми хочемо привернути увагу суспільства до існуючого беззаконня в Бучі і сподіваємось на його негайне припинення Вами.
Ми , ветерани і діючі воїни АТО , громадськість Ірпеня та Бучі сподіваємось , що Ви зупините беззаконня забудовника Ліневіча і нам ,небайдужим членам суспільства учасникам бойових дій нетреба буде привертати увагу до цієї проблеми іншими Конституційними законними методами , чи навпаки відбиватись , або переходити в контрнаступ від можливих «тітушок» Ліневича , якщо бездіяльність прокуратури до цього приведе і незаконну забудову прийдеться блокувати по прикладу блокування незаконного вивозу вугілля на Донбасі. Тоді в Бучі може початися справжнє «Чикаго » та не дай боже ще гірше. Бо терпець народу від беззаконня забудовників вже вривається.
Ми воювали і воюємо за те , щоб «Чикаго» було закрите , а не кудись переїздило , тим паче в Бучу.

23 Жов о 18:18