Всеукраїнський союз ветеранів АТО долучився до визначної події у Києві


Сьогодні у Києві урочисто відкрили меморіальну дошку-барельєф визначному духовному лідеру, меценату і громадському діячеві митрополиту Української Греко-Католицької Церкви Андрею Шептицькому.

Чин освячення було здійснено главою Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішим Святославом і греко-католицьким духовенством.

Присутніми на урочистостях стали міністр культури В’ячеслав Кириленко, голова Комітету із вшанування
пам’яті Блаженного Священномученика Омеляна Ковча Іван Васюник, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

Захід підтримали члени Всеукраїнського союзу ветеранів АТО, після церемонії Блаженніший благословив усіх присутніх.
Блаженніший Святослав особисто вручив членам нашого союзу пам*ятні подарунки з літературою, в тому числі книгою 365 днів з великим Митрополитом. Роздуми на щодень де зібрані фрагменти висловів митрополита Української Греко-Католицької Церкви А. Шептицького.

Після відкриття меморіальної дошки відбулося п’яте щорічне вручення відзнаки Блаженного Священномученика Омеляна Ковча — греко-католицького священика, послідовника Митрополита Шептицького, який за свого життя проявив героїчні християнські чесноти у служінні людям, незалежно від їхньої національної чи релігійної приналежності, а в часи Другої світової рятував євреїв, за що був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек.

До речі, Митрополит Шептицький (1865—1944) понад 40 років очолював українських греко-католиків (1901—1944). На час його головування в УГКЦ припали переломні моменти української і світової історії: дві світові війни, польсько-українська війна 1918-1919 років, Голодомор, Голокост, радянська окупація, німецька окупація. Однак завдяки зусиллям, які митрополит докладав для гуртування й захисту своїх вірян і українців загалом, Греко-Католицька Церква досягла свого найбільшого розквіту й авторитету в суспільстві й світі, а сам митрополит увійшов в історію як один з найвизначніших українців та духовних провідників народу. Чин освячення меморіальної дошки здійснить глава Української Греко-Католицької Церкви *Блаженніший Святослав* і греко-католицьке духовенство.

5 Лис о 11:07