1. Наша місія

Консолідація зусиль держави, громад, учасників АТО, об’єднань громадян  у справі соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей; залучення учасників АТО до процесів військово-патріотичного виховання у рамках загальнодержавного військово-патріотичного руху, формування на цій основі осередків територіальної оборони за європейським зразком..

2. Хто ми і для чого об’єдналися

Ми – громадська організація «Всеукраїнський союз ветеранів АТО».
Зона нашої присутності : обласні центри + низка районних центрів. На сьогодні нас вже більше 30 осередків (зареєстрованих відокремлених підрозділів).
Ми продовжуємо територіально розвиватись.
Ми – це в першу чергу учасники АТО, котрі об’єдналися задля досягнення більшої ефективності у рішенні таких ключових завдань:
— надання допомоги державі у виконанні її обов’язків по відношенню до учасників АТО (УБД);
— мобілізація суспільства на допомогу важкопораненим та сім’ям загиблих;
— надання допомоги учасникам АТО, які переслідуються у кримінальному та судовому порядку;
— протидія антипатріотичним та сепаратистським проявам;
— зменшення ризику криміналізації тих, хто повернувся до мирного життя.
Філософія побудови процесів соціальних активностей в рамках «удільного князівства» (читати: в масштабах одного міста, селища), нажаль, не дає бажаного системного стійкого ефекту. У рамках структурованого об’єднання громадян з налагодженою системою зворотнього зв’язку, погодженими планами і процесами це досягається.
У наших лавах серед учасників АТО є талановиті, сучасні менеджери, що здатні збудувати ефективні процеси і які користуються повагою наших членів.
Ми не використовуємо екстремістський підхід у досягненні своїх цілей.

3.Сенс нашого об’єднання

До об’єднання у єдину громадську організацію більшість наших побратимів представляли інші громадські організації учасників АТО. На їх створення нас мотивувала інертність вирішення проблемних наших питань, несправедливість, прагнення нарешті побачити реальні зміни у країні.
Однак, ми стикнулися з блокуванням багатьох наших починань, з чиновницьким прагненням підмінити реальні рішення «заговорюванням» проблем, неприхованим ігноруванням наших запитів. А з боку деяких ГО з назвою «АТО» ми почали стикатися з незгодою консолідовано підтримати очевидно корисні ініціативи. Згодом нам стало зрозуміло чому. Спритниками від влади задля вирішення своїх політичних, бізнесових інтересів напередодні жовтневих виборів було створено власні, «кишенькові» громадські організації. Шляхом разових подачок, обіцянками вони задурили голову деяким нашим побратимам перспективою задоволення їх запитів.
Поступово ми почали розуміти, що «містечковість» у вирішенні нагальних проблем наших членів не дає очікуваного результату.
З іншого боку, потреба шукати себе після війни, необхідність забезпечувати наші сім’ї значною мірою перешкоджало системній соціальній роботі. Притаманні такій діяльності значні витрати часу, ресурсів, уваги перешкоджають розрізненим ГО учасників АТО сконцентруватись на вирішенні інших, не менш важаливих ніж земельні (що зараз на вустах) аспектах.
Наприклад, як би там не було, але земельні ділянки видаються, динаміка з цього простежується.
Але, хто задавався питанням, що 86% тих, хто отримав землю мотивовані її продати? Тому що потрібні гроші для існування, не те що для будівництва. Серед нас, хто повернулися «звідти», не мають постійної роботи близько 60%.
Пристало погледіти уперед, а не приймати участь у грі на пониження ринкової вартості землі в нашій країні. А саме: створити реальні, прозорі умови, коли учасник АТО матиме можливість збудувати собі житло на отриманій ним землі за допомогою держави, спеціальних фондів. Інакше наша земля буде скупленою за безцінь. Ким – зрозуміло.
Відчутними стали ризики перетворення наших громадських організацій у такі собі органи «совбез» місцевого значення з профільним призначенням – вирішення земельних питань. Це стежина до неминучого зниження ефективності, до скатування у блуд популізму, а з рештою і до «соціальної мутації», коли інтереси учасників АТО відходитимуть на других план на тлі інших пріоритетів, політичної кон’юнктури.
Тому, ключовими факторами нашого успіху є:
1. Консолідація зусиль у рамках єдиного загальноукраїнського соціального проекту.
2. Мотивованість керівників осередків до результату.
3. Ефективність внутрішніх процесів організації.
4. Реальне рішення проблемних питань наших членів + зворотній зв’язок з ними.
5. Компетенція робочих органів організації.
6. Внутрішні контроль + саморегуляція, здатність до швидких змін.

4.Виборчий процес

У нас не має такої ключової задачі на жовтень 2015 року.
Рішення приймати / не приймати участь у виборчому процесі цього року – виключно у площині особистих переконань наших членів.
Однак, ми не поділяємо підходу, коли наші осередки будуть розміщуватись разом зі штабами (регіональними представництвами) партій, політичних об’єднань тощо.
Позиціонування нашої організації із якоюсь партією (об’єднанням) ми не поділяємо.
Ми не ставимо собі за мету намагатися вирішувати питання учасників АТО саме під жовтневий виборчий процес і далекі від тактики «імітації бурхливої діяльності».
Навпаки, ми будуємо свої процеси планово, зосереджуємось на поступовому розвитку від простого до складного, намагаємося робити ті речі, які консолідують громади з учасниками АТО і які сприятимуть скорішій адаптації наших членів до мирного життя.
Наш Союз є самодостатнім – як за своєю природою, так і за його призначенням.

5. Хто над нами стоїть? За чий кошт ми покриваємо свої витрати?
Ми не маємо партійного боса.
З олігархами не пов’язані.
Свої витрати на провадження статутної діяльності ми покриваємо за рахунок коштів добровільних пожертв.

6. Ключові завдання на 2015 рік

а) розширення зони присутності + збільшення кількості наших членів + вдосконалення внутрішніх процесів;
б) підтримка учасників нашої організації за принципом «від простого до складного» у напрямках:
— допомога учасникам АТО у підтвердженні статусу УБД;
— земельні питання;
— медична реабілітація, соціально-психологічна адаптація;
— включення членів організації до складу регіональних Громадських, Координаційних рад органів влади;
в) поширення через доступні засоби масової інформації, громади, органи державної влади, місцевого самоврядування факту створення та завдань організації.
Основний критерій при цьому «краще зробити менше, але довести справу до логічного завершення, ніж розпорошувати свої зусилля на багато задач і не мати у тому вимірюваних цифровими показниками успіхів; ми не працюємо на піар, наша мета – результат»;

7. Хто може бути нашими членом?

Членами Союзу можуть бути (за пріоритетами):
— учасники АТО + члени їх сімей (пріоритет №1)
— волонтери (відомі, не псевдо; які своєю працею довели свою ефективність та користуються авторитетом у громади (пріоритет №2)
— як виключення – інші громадяни (негромадяни), які своєю участю у роботі організації здатні принести відчутну користь (пріоритет №3)