Порядок отримання статусу Учасника бойових дій військовослужбовцем

1. З'ясувати перелік документів, які командир(керівник установи) може надати для підтвердження участі у бойових діях.

2. Отримати відомості про те, коли і як командир(керівник установи) подав у відомчу комісію довідку та необхідні документи. Строк подання - протягом місяця після завершення військовослужбовцем виконання завдань АТО.

3. Відомча комісія вивчає документи, у разі потреби заслуховує пояснення осіб, стосовно яких вони подані, свідків та приймає рішення про надання статусу УБД або повертає документи на доопрацювання у військову частину (орган, підрозділ). Строк прийняття рішення - 1 місяць.

4. Учасник надає згоду на обробку його персональних даних та включення їх до Єдиного реєстру учасників антитерористичної операції.

5. Відомча комісія у місячний строк інформує Державну службу України у справах ветеранів війни та учасників АТО про осіб, яким надано статус УБД. У разі виникнення спірних питань, відомча комісія подає докумети на вирішення Міжвідомчій комісії. Міжвідомча комісія розглядає документи, уточнює інформацію та приймає рішення про надання статусу УБД, про що інформує відомчу комісію. Строк прийняття рішення - 1 місяць.

6. Учасник бойових дій отримує "Посвідчення учасника бойових дій".

Більш детальну інформацію та зразки заяв дивіться у доданому документі : Порядок отримання статусу учасника бойових дій.pdf