Пільги учасникам бойових дій

1.Житлово-комунальні послуги.

Склад пільг:

- 75% знижка на квартплату;
- 75% знижка плати за житлово-комунальні послуги;
- 75% знижка вартості палива (в межах норм, встановлених для продажу населенюю, для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення) і скрапленого балонного газу для побутових потреб у межах середніх норм споживання.

2. Послуги зв'язку.

Склад пільг

- Встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20% тарифів вартості основних та 50% - додаткових робіт). Абонементна за користування телефоном встановлюється у розмірі 50% затверджених тарифів.

3. Грошова допомога.

Склад пільг

- Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України.

4. Транспортні послуги.

Склад пільг

- Безплатний проїзд усіма видами міського і приміського пасажирського транспорту та автобусами приміських, міжміських та міжобласних маршрутів незалежно від відстані та місця проживанняю
- Безплатний проїзд один раз на два роки (туди й назад) усіма видами міжміського транспорту або проїзд один раз на рік (туди й назад) вказаними видами транспорту з 50% знижкою.

5. Переваги, пов'язані з трудовою діяльністю

Склад пільг

- Використання чергової щорічної відпустки у зручний час, а також одержання додаткової відпустки без збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік.
- Переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку зі змінами в організації виробництва і праці та на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації.

6. Забезпечення житлом

Склад пільг

- Першочергове забезпечення жилою площею осіб.ю які потребують поіпшення житлових умов.
- Учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов'язківвійськової служби, забезпечуються жилою площею протягом двох років з дня взяття на квартирний облік.

7. Відведення земельних ділянок.

Склад пільг

Першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва регулюється п. 14 ст. 12 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" та ст. 118 Земельного кодексу України. УБД можуть отримувати земельні ділянки в такому розмірі:
- Для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
- Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара.

8. Ремонт житла.

Склад пільг

- Першочерговий ремонт жилих будинків і квартир та забезпечення паливом.

9. Одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт житла

Склад пільг

- Одержання позики на будівництво, реконструкцію або капітальний ремонт жилих будинків і подвірних будівель, приєднання їх до інженерних мереж, комунікацій, а також позики на будівництво або придбання дачних будинків і благоустрій садових ділянок з погашення її протягом 10 років, починаючи з п'ятого року після закінчення будівництва.

10. Пільги при сплаті обов'язкових платежів.

Склад пільг

- Пільги зі сплати подітків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства.

11. Медичне обслуговування.

Склад пільг

- Безплатне одержання ліків за рецептами лікарів;
- Першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів);
- Безоплатне щорічне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або компенсація вартості такого лікування;
- Щорічне медичне обстеження і диспанцеризація із залученням необхідних спеціалістів;
- Першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.

12. Соціальне Обслуговування.

Склад пільг

- Першочергове обслуговування підприємствами, установами та організаціями служби побуту, громадського харчування, житлово-комунального господарства, міжміського транспорту.
- Позачергове влаштування до закладів соціального захисту населення, а також обслуговування службами соціального захисту населення вдома. У разі неможливості здійснення такого обслуговування закладми соціального захисту населення відшкодовуються витрати, пов'язані з доглядом за учасником бойових дій.
- Виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 процентів середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи.


Пільги учасникам бойових дій.pdf